Power

Power Systems

Expertis inom Cat-applikationer för olika verksamheter. Allt från dieselgeneratorer till stora industrimotorer för jordbruk, borrplattformar och gruvdrift.
Kontakta oss

100% Cat-motorer

För att kunna säkerställa att dina projekt blir så bra som möjligt behövs produkter som möter en hög standard. Vi på Zeppelin Power Systems är experter på hur Cat-applikationer kan användas i olika verksamheter, situationer och sammanhang. Det kan vara allt från att säkerställa eltillförseln till datacenter som affärsverksamheter är beroende av lika väl som till de sjukhus som samhället förlitar sig på.

Service motorer

Är du i behov av service?

Vår serviceorganisation finns tillgänglig för dig med servicelösningar som passar den enskilda verksamheten. Här kan du få hjälp med både motorer och generatorer som kräver nya komponenter eller en helrenovering. Kontakta oss för att få förslag på en lösning som passar dina behov.

Kontakta service
my cat -portal

Garantiuppstart

För att få tillgång till service behöver du registrera dina uppgifter för garantiuppstart. Detta gör att våra servicetekniker har koll på vilken produkt servicen gäller redan innan de åker ut på uppdrag. Genom att registrera din produkt via formuläret nedan kan du spara din tid för framtida servicebokning.

 

Fyll i formuläret
my cat -portal
Genom att klicka i rutan ovan godkänner du att dina uppgifter behandlas enligt vår integritetspolicy som du hittar här.
reservdelar.jpeg

Reservdelar

Är du i behov av reservdelar? Du kan välja mellan att beställa via en säljare eller göra det på egen hand på nätet. Läs mer om de olika sätten för att hitta det som passar dig bäst.

Reservdelar till Cat

Kontaktuppgifter - Power Systems

Se alla kontaktuppgifter

Niklas Olsson

General Manager

Power Systems

070-220 70 71

niklas.olsson@zeppelin.com

Richard Liljeblad

Säljare Industri, Rail

Power Systems

070-588 57 60

richard.liljeblad@zeppelin.com

Anders Larsson

Säljare Genset, Marin

Power Systems

070-569 18 68

anders.larsson@zeppelin.com

Rade Stajcic

Servicesäljare

Power Systems

076-139 06 96

rade.stajcic@zeppelin.com

Mattias Holmberg

Service Manager

Power Systems

Mölndal, Power Systems

072-500 24 00

mattias.holmberg@zeppelin.com

Fredrik Andersson

Chef, Projektavdelningen

Power Systems

070-823 92 01

fredrik.andersson@zeppelin.com

Lina Dubow

Supply Chain Manager

Power Systems

072-239 59 02

lina.dubow@zeppelin.com

Våra senaste artiklar